
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,623 mm |
| Lăţime | 1,859 mm |
| Înălţime | 1,669 mm |
| Ampatament | 2,699 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,586 / 1,584 mm |
| Garda la sol | 142 mm |
| Volum portbagaj | 591 / 1,267 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,956 cm cubi |
| Putere maximă | 140 CP @ 3,750 rpm |
| Cuplu maxim | 350 Nm @ 1,500 rpm |
| Raport compresie | 16.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 10.9 sec |
| Viteză maximă | 187 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.6 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 5.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 139 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 0.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 25.10.2015 |
