| Dimensiuni: | |
| Lungime | 3,842 mm |
| Lăţime | 1,676 mm |
| Înălţime | 1,520 mm |
| Ampatament | 2,390 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,422 / 1,414 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | 245 litri |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 4 |
| Valve per cilindru / în total | 4/16 |
| Capacitate cilindrică | 1,242 cm cubi |
| Putere maximă | 69 CP @ 5,500 rpm |
| Cuplu maxim | 102 Nm @ 3,000 rpm |
| Raport compresie | 11.0:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 5 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 14.5 sec |
| Viteză maximă | 163 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 6.4 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 4.1 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 4.9 l/100 km |
| Emisii CO2 | 115 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 40.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 26.10.2011 |
