
| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,546 mm |
| Lăţime | lipsă informaţie |
| Înălţime | 1,288 mm |
| Ampatament | 2,630 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,680 / 1,651 mm |
| Garda la sol | lipsă informaţie |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: | |
| Tip motor | benzină |
| Amplasament / număr cilindri | în formă de V / 8 |
| Valve per cilindru / în total | 4/32 |
| Capacitate cilindrică | 3,982 cm cubi |
| Putere maximă | 510 CP @ 6,250 rpm |
| Cuplu maxim | 650 Nm @ 1,750-4,750 rpm |
| Raport compresie | 10.5:1 |
| Tracţiune | spate |
| Transmisie | automată, 7 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 3.8 sec |
| Viteză maximă | 310 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | 12.2 l/100 km |
| Consum combustibil, extra-urban | 7.8 l/100 km |
| Consum combustibil, mixt | 9.4 l/100 km |
| Emisii CO2 | 219 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 65.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 27.10.2016 |
