| Dimensiuni: | |
| Lungime | 4,635 mm |
| Lăţime | 1,899 mm |
| Înălţime | 1,484 mm |
| Ampatament | 2,776 mm |
| Ecartament faţă / spate | 1,588 / 1,585 mm |
| Garda la sol | 136 mm |
| Volum portbagaj | lipsă informaţie |
| Motor: | |
| Tip motor | diesel |
| Amplasament / număr cilindri | în linie / 5 |
| Valve per cilindru / în total | 4/20 |
| Capacitate cilindrică | 1,984 cm cubi |
| Putere maximă | 163 CP @ 3,500 rpm |
| Cuplu maxim | 400 Nm @ 1,500-2,750 rpm |
| Raport compresie | 16.5:1 |
| Tracţiune | faţă |
| Transmisie | manuală, 6 trepte |
| Calităţi dinamice: | |
| Acceleraţie 0-100 km/h | 9.2 sec |
| Viteză maximă | 220 km/h |
| Consum şi emisii CO2: | |
| Consum combustibil, urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, extra-urban | lipsă informaţie |
| Consum combustibil, mixt | 4.3 l/100 km |
| Emisii CO2 | 114 g/km |
| Capacitate rezervor combustibil | 68.0 litri |
| Ultima actualizare a paginii | 14.05.2013 |
