Anunţ despre modul de funcţionare a saloanelor auto DAAC Hermes

20 Martie 2020, 07:02
Ilie Toma
Cum funcţionează saloanele auto în prezent? Începând cu 15 martie 2020, toate showroom-urile din Moldova, implicit toate saloanele auto DAAC Hermes, şi-au închis uşile în contextul pandemiei de coronavirus şi deciziilor emise de autorităţile statului. Recent, Guvernul şi Comisia pentru Situaţii Excepţionale au venit cu mai multe precizări şi actualizări vizavi de funcţionarea mai multor tipuri de întreprinderi şi în acest context, grupul DAAC Hermes vine cu un anunţ despre funcţionarea prezentă a saloanelor sale auto din Chişinău şi din ţară.
În prezent showroom-urile rămân a fi închise la această dată. Toţi angajaţii au fost transferaţi în modul de lucru de la distanţă. Însă, managerii saloanelor auto rămân disponibili la telefon şi adrese de e-mail pentru consultaţii cu privire la comanda, achiziţionarea şi înregistrarea autovehiculelor se desfăşoară de la distanţă.

Informaţiile pot fi obţinute la următoarele numere de telefon ale centrelor auto din ţară:

Centrul auto Volvo: 079771311 sau e-mail: Volvo@daac-hermes.md
Centrul auto Jaguar: 079705675 sau e-mail: Jaguar@daac-hermes.md
Centrul auto Land Rover: 079705675 sau e-mail: JLRsalon@daac-hermes.md
Centrul auto Mazda: 078300078 sau e-mail: info@mazda.md
Centrul auto Skoda: 078300008 sau e-mail: info@skoda.md
Centrul auto Dacia: 078300500 sau e-mail: Vladimir.Hinculov@daac-hermes.md
Centrul auto Renault: 079705674 sau e-mail: marin.carabet@daac-hermes.md
Centrul auto Nissan: 079771316 sau e-mail: info@nissan.md
Centrul auto Ford: 079402038 sau e-mail: Eduard.Grigoriev@ford.md
Centrul auto Suzuki: 079404353 sau e-mail: Eduard.Vacaric@daac-hermes.md
Centrul auto din Balti: 079401479 sau e-mail: Igor.Lupascu@daac-hermes.md
0
467
COMENTARII (0)
Fiţi primul care comentează această ştire!
COMENTARIUL MEU
Trebuie să fiţi logat pentru a putea comenta
Logare | Înregistrare
COMENTARII FACEBOOK
Înapoi
    Logare PiataAuto.md
Login:
Parola:
Memorizeaza-ma
Ai uitat parola?
Eşti nou aici? Atunci înregistrează-te!